Kozan Son Dakika Haberleri – Kozan Haber – Kozan

Kozan Ticaret Lisesi’nin İlk Mezunları 40 Yıl Sonra Buluştu

Kozan Ticaret Lisesi’nin şimdiki adıyla Ramazanoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 1978-79 Eğitim- Öğretim yılında ilk mezun olanlar okudukları okulda bir araya gelerek eski günlerini yâd ettiler. Yusuf Kaya’nın organizatörlüğünde bir araya gelen 80 öğrenci ve öğretmenleri Saygı duruşu, İstiklal Marşı okunduktan sonra ölen öğretmenleri ve arkadaşları için Kur’an-ı Kerim okundu. Zil’in çalmasından sonra öğretmenleriyle […]

Kozan Ticaret Lisesi’nin İlk Mezunları 40 Yıl Sonra Buluştu
06 Mayıs 2019 - 9:19 'de eklendi. Tıkla Haberi Okusun --->

Kozan Ticaret Lisesi’nin şimdiki adıyla Ramazanoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 1978-79 Eğitim- Öğretim yılında ilk mezun olanlar okudukları okulda bir araya gelerek eski günlerini yâd ettiler. Yusuf Kaya’nın organizatörlüğünde bir araya gelen 80 öğrenci ve öğretmenleri Saygı duruşu, İstiklal Marşı okunduktan sonra ölen öğretmenleri ve arkadaşları için Kur’an-ı Kerim okundu.

Zil’in çalmasından sonra öğretmenleriyle beraber okudukları sınıflara giren öğrenciler yeniden ders başı yaptılar.

Okul buluşmasının organizatörlüğünü yapan Yusuf Kaya konuşmasında “Arkadaşlarımızla 4 yıldan beri bir araya gelerek toplanıyoruz. 40. Yılımızda da 5.sini yaparak bir araya geldik. Bundan sonra da Allah ömür verirse buluşmamızı yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Okul öğretmenlerinden Ramazan Başer, Mustafa Ergül ve Hanifi Alıç da birer kısa konuşma yaparak “Sizleri bir arada görmek, o günleri hatırlamak bizlere gurur verdi” dediler.

Okulun kantinini 2 sene işleten DHA Kozan Muhabiri Yaşar Korkusuz’da (Milyoner Yaşar)  yaşadığı anıları anlatarak dinleyenleri o günlere götürdü.

Daha sonra Atatürk Parkı’nda bir araya gelen öğrenciler canlı müzik eşliğinde halay çekip çiftetelli oynadılar. Öğle yemeğinden sonra da helalleşerek tekrar buluşmak dileğiyle dağıldılar.SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER