Kozan Son Dakika Haberleri – Kozan Haber – Kozan

Mantar Üreticileri Derneğinden Zehirli Mantar Uyarısı

Kozan ilçesi ve çevresinde etkili olan yağışlar sonrası doğal ortamında çıkan ve bir çoğu zehirli olan mantarlar hakkında Mantar Üreticileri Derneği’nden vatandaşlara Doğal Mantarlar ve Zehirlenmeler hakkında bildiri yayınlandı. Bildiride yapılan yazılı açıklamaya göre “ Kozan Halkı Dikkatine Son zamanlarda Kozan  ilçemizde etkili olan sağanak yağışlar sonrasında doğal olarak çıkan zehirli mantarlar Halk sağlığımızı tehlikeye […]

Mantar Üreticileri Derneğinden Zehirli Mantar Uyarısı
14 Ekim 2019 - 19:00 'de eklendi. Tıkla Haberi Okusun --->

Kozan ilçesi ve çevresinde etkili olan yağışlar sonrası doğal ortamında çıkan ve bir çoğu zehirli olan mantarlar hakkında Mantar Üreticileri Derneği’nden vatandaşlara Doğal Mantarlar ve Zehirlenmeler hakkında bildiri yayınlandı.

Bildiride yapılan yazılı açıklamaya göre
“ Kozan Halkı Dikkatine
Son zamanlarda Kozan  ilçemizde etkili olan sağanak yağışlar sonrasında doğal olarak çıkan zehirli mantarlar Halk sağlığımızı tehlikeye düşürüyor. Halkımız kesinlikleaçıkda dökme olarak satılan mantarlara talep göstermemesi, kendi sağlıkları açısından önem arz etmektedir. Zehirli ve zehirsiz mantarlar yan yana aynı alanda çıkabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Ayırt edilmesi ancak labaratuar ortamında yapılacak çalışma ile ortaya çıkabilir. Üzerinde etiketi ve işletme kayıt no bulunmayan mantarları halkımızın tercih etmesin aksi takdirde, tüm sorumluluk kendilerine ait olacaktır. Olası zehirlenme durumlarında en yakın sağlık kuruluşuna müracaat etmelidirler.”
Mantar Üreticileri Derneği Genel Başkanı
Yasin SoyluSON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER