Genç ve Başarılı Mimar Eda Baçnak, CHP Kozan Kadın Kolları Başkan Adayı

Screenshot_2024-06-10-17-41-16-895_com.instagram.android-edit

CHP Kozan kadın kolları başkanlığına adaylığını koyan Mimar Eda Baçnak çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

EDA BAÇNAK KİMDİR?

Kozan’ın Kızıllar köyünde 1994 yılında doğan Eda Baçnak, eğitim hayatını başarılarla dolu bir şekilde sürdürdü. Fatih Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Mustafa Kemal Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisansını ise Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde Kent Çalışmaları üzerine yaptı.

Kozan’da kendi işyerini kuran Mimar Eda Baçnak, Adana, çevre il ve ilçelerde yüzlerce başarılı projeye imza attı. Şimdi ise CHP Kozan Kadın Kolları Başkan Adayı olarak siyasi arenaya adım atıyor. Genç yaşına rağmen mesleki alandaki başarısını siyasette de sürdürmeyi hedefleyen Baçnak, enerjisi ve vizyonuyla dikkat çekiyor.

Mesleki başarısının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde de aktif rol alan Eda Baçnak, şimdi siyasi arenada da adından söz ettirmeye hazırlanıyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kozan Kadın Kolları Başkan Adayı olarak yerel siyasete adım atan Baçnak, kadınların siyasette daha aktif rol alması gerektiğine inanıyor. Bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren Baçnak, enerjisi, vizyonu ve gençliği ile hem partisinin hem de bölgenin geleceğine yön vermeyi hedefleyen Mimar Baçnak Kozan Atatürkçü Düşünce Derneği üyesidir.

Eda Baçnak, adaylık süreci ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kozan ve çevresinde yürüttüğüm projelerde edindiğim tecrübeleri, şimdi de siyasette kullanmak istiyorum. Kadınların karar alma mekanizmalarında daha fazla yer alması gerektiğine inanıyorum. CHP Kadın Kolları Başkanı olarak, kadınlarımızın sesi olmayı ve onların gücünü siyasete taşımayı amaçlıyorum” dedi.

Baçnak, genç yaşına rağmen sahip olduğu birikim ve azim ile Kozan’da yaşayan birçok genç kadına da ilham kaynağı olmayı hedefliyor. Gerek mesleki kariyerinde gerekse siyasette atacağı adımlarla gelecekte daha çok ses getirecek çalışmalara imza atacağına kesin gözüyle bakılıyor.

 

Exit mobile version