Adana’nın Kozan ilçesinde dünyaya ün salmış Aşık Veysel Şatıroğlu’nun ölümünün 49. Yıl dönümü münasebetiyle anma programı düzenledi. Programa Kozan Kaymakam vekili ve İmamoğlu Kaymakamı Mehmet Aksu, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Büyükatak, İlçe Jandarma Komutanı Nuh Anacık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gazi Keleş, AK Parti Kozan İlçe Başkanı Yusuf Bilgili, Aşık Veysel Şatıroğlu’nun torunu Kardelen Şatıroğlu, çok sayıda davetlinin katıldığı program Belediye Sinemasında düzenlendi. Oldukça yoğun katılımın olduğu programda Kozan Halk Eğitim Merkezi eğitmenleri ve Kozanlı yerel sanatçılar tarafından birbirinden güzel Aşık Veysel Türküsü söylendi.
SANATÇI CENGİZ ÖZKAN SAHNE ALDI
Aşık Veysel’in türkülerini gündemden düşürmeyen Ünlü sanatçı Cengiz Özkan sahneye çıkarak birbirinden güzel türküleri söyledi. Sahnede bir çok türküyü seslendiren Türkücü Cengiz Özkan’a program sonunda Kozan Kaymakam vekili ve İmamoğlu Kaymakamı Mehmet Aksu tarafından çeşitli hediyeler ve çiçek takdim edildi. Aşık Veysel Şatıroğlu’nun torunu Kardelen Şatıroğlu ise programda emeği geçenlere hediyeler takdim etti.