KOZAN İMARSPOR U18 TAKIMI U18 1. LİG’E YÜKSELDİ

IMG-20240516-WA0021

Kozan İmarspor U18 takımı, 2023-2024 sezonunda gösterdiği müthiş performansla ikinci ligde şampiyon olarak U18 birinci ligi’ne yükselmeyi başardı.

İsmet Atlı Şehir Stadyumu’nda düzenlenen kupa töreninde genç futbolcular şampiyonluk sevincini taraftarlarıyla birlikte yaşadı.

Törene Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ahmet Bozan, Kozan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kürşat Gültekin, Kozan İmar Spor Kulübü Başkanı Serhan Gültekin, amatör Spor kulüpleri federasyonu Kozan temsilcisi Metin Atıcı, kulübün antrenörleri, teknik heyeti, futbolcular ve taraftarlar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Kozan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kürşat Gültekin, Kozan’ın bir spor şehri olduğunu ve futbolda önemli başarılara imza attığını vurguladı. Gültekin, “İmar Spor’u tebrik ediyorum. Gençleri de, bizleri gururlandırdıkları için yürekten kutluyorum.” dedi.

Ardından söz alan Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ahmet Bozan ise Kozan İmar Spor’un daha ikinci yılında bir şampiyonluk yaşamasının gurur verici olduğunu söyledi. Bozan, “Güzel Kozanımızda fidanlarını beraber ektiğimiz Kozan İmar Sporumuzun daha ikinci yılında bir şampiyonluk aşaması gerçekten gurur verici. İsmet Atlı Stadyumu yeniden yapıldıktan sonra futbolda ilk kupa madalya törenimiz. Bu da tarihe geçecek bir an. Ben U18 ikinci ligi şampiyonu olan Kozan İmarspor’a, sporcu kardeşlerime, emeği geçen teknik ekibi ve yönetim kuruluna başkanımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kozan İmar Spor Kulübü Başkanı Serhan Gültekin ise yaptığı konuşmada genç futbolcuların kendilerini gururlandırdığını belirterek, “Bu genç kardeşlerimiz bizi gururlandırdılar. Hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Biz Kozan İmar Spor Kulübü olarak şu an 141 tane lisanslı sporcumuzla beraber, gençlerimizle beraber spora, gençlere değer vermenin gururu içindeyiz. Ben tekrar gençleri tebrik ediyorum, hocalarımı tebrik ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından futbolculara ve hakemlere madalyaları takıldı. Sonrasında kupa takımın kaptanına ve futbolcularına teslim edilerek şampiyonluğun tadı yaşandı. Futbolcular ve teknik heyet tebrik edildi.

Kozan İmarspor U18 takımı, bu şampiyonluk ile Kozan futboluna yeni bir başarı kazandırmış oldu. Kulüp yönetimi ve taraftarlar, U18 birinci ligde de başarılı bir sezon geçirerek Kozan’ı en iyi şekilde temsil etme arzusunu dile getirdiler.

 

Exit mobile version