Saim Bey Kozan’da Kabri Başında Anıldı

Adana’nın Kozan ilçesinde Milli Mücadele kahramanlarımızdan Feke Kaymakamı iken Osmaniye’de şehit olan Kozanlı  Saim Bey şehadetinin 102. yılında kabri başında anıldı.

18 Kasım Cuma günü  saat 10’da Kozan Mezarlığındaki Şehitlikte bulunan kabri başında anılan Saim Bey, Tufanbeyli’den Osmaniye’ye kadar  bütün ilçelerin kurtuluşunda önemli rol oynamıştı.

Kuvayı Milliye Kahramanı Saim Bey, şehadetinin 102. yıl dönümünde OTAĞ Tv ile İnkılap İlkokulu, Şaban Ata İlkokulu ve Yusuf Baysal Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu bir proğram  çerçevesinde anıldı.

Yusuf Baysal Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Okan Arık’ın sunuculuğunu yaptığı anma programına; Kozan Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Sönmez, İYİ Parti İlçe Başkanı Veysel Sırkıntı, İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Millet Vekili Aday Adayı Erkan Can, İnkılap İlkokulu Müdürü Turan Pazarcı, Şaban Ata İlkokulu Müdürü Muhammet Yıldırım, Yusuf Baysal Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Şimşek, Tarihçi Yazar Yusuf Delikoca, OTAĞ Tv. Genel Yayın Yönetmeni Levent Açıkgöz, Kozan Kızılay Şube Başkanı Oğuz Cengiz, Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma Derneği Başkanı Sümmani Göztaş, Kuvayi Milliye ve Mücahitler Derneği Başkanı Mutlu Dağlı, İlçe Gençlik Hzimetleri ve Spor Müdürü Kürşat Gültekin, KYK Müdürü Hidayet Akçalı, Hoşkadem Camii İmam-Hatibi AbdurrahmanYılmaz Hoca, Kuvayi Milliye Kahramanlarından Sehlikzade Hasan Efendi’nin oğlu Cemal Sehlikoğlu, Gazeteci Şahin Özer, Çiçek Hoca,  şehit yakınları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Proğramda, öğrenciler ellerinde Türk bayrakları ile Saim Bey’in mezarını sardılar. Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından Hoşkadem Camii İmam Hatibi Abdurrahman Yılmaz Hoca, başta Saim Bey olmak üzere, tüm şehitlerimiz için dua etti.  Tarihçi Yazar Yusuf Delikoca’nın Saim Bey’i anlatımı, öğrenciler tarafından şiirler okunması ve ikramlar ve şehitlerin mezarlarına kırmızı karanfiller bırakılarak sona erdi.

Exit mobile version