16° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Söğüt’den Sendika Başkanını İstifaya Davet

Kozan Haberleri - Nisan 5, 2021 12:29 pm A A


Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Bem-Bir-Sen Kozan Belediye Temsilcisi Gökhan Söğüt bir açıklamada bulunarak Bem-Bir-Sen Genel Bakanı Levent Uslu’yu sert bir şekilde eleştirdi.
Millet Bahçesi Kültür Salonu avlusunda pandemiden dolayı üyeleri temsilen belediye daire müdürlerin müdürlerininde katılıyla gerçekleşen basın açıklamasında Sendika Kozan Temsilcisi Gökhan Söğüt Genel Başkanı Levent Uslu’ya seslenerek, “Ulaşılmaz Büyük adam rollerini biran önce bırakmalı Levent Uslu’da bir üye, bizlerde bir üyeyiz. Herkes sendikacılık görevini gereken şekilde yapmalıdır. Orada bizlerin desteği ile oturduğunu unutmamalıdır.”
Söğüt acıkmasında şu ifadelere yer verdi;
Memur-Sen’e bağlı Eğitim Bir-Sen 2002 yılı Kozan kurucu yönetim kurulu üyeliği ve Eğitim Bir-Sen’in Kozan’daki ikinci başkanlığını yaptım.

SENDİKAMIZIN MERKEZİNDE BİZİM İNSANIMIZ VARDI

Sendikamızın sendikacılık anlayışı; üyelerimizin bir değer olduğunu ve üyelerimizin bütün sorunlarıyla ilgilenmenin birinci görevimiz olduğu idi. Yani kısaca sendikamızın merkezinde bizim insanımız vardı. Üyelerimizin her biri bizim için değerli bireylerdi. Sendikamız açısından üyelerimizin makamının mevkisinin bir önemi yoktu. Sendikamız bürokrasiyi azaltmak ve üyelerimizin haklarını birinci elden takip etmeyi şiyar edinmişti.

GÜNÜMÜZDE ÜYELERE BİRER SAYIDAN İBARET OLARAK BAKILMAKTADIR

Geçen 20 yıl sonunda sendikanın ne yazık ki bürokrasi sarmalında kaybolduğunu ve üzülerek üyelerine sadece birer sayıdan ibaretmiş gibi davrandığını gördüm.

LEVENT USLU’YU HUZURLARINIZDA KINIYORUM.

Bütün çabalarımıza rağmen mevcut Bem-Bir-Sen genel başkanı Levent Uslu’ya ulaşma çabalarımız sonuçsuz kaldı. Sorunlarımızı dinlemek ve anlamak bile istemeyen bizimle iletişime geçme nezaketini göstermeyen Levent Uslu’yu huzurlarınızda kınıyorum.
Maalesef üzülerek ve hayretler içerisinde bir Bem-Bir-Sen genel başkanına değil, bir üyesine bile yakışmayacak bu davranışı hayretler içerisinde üye arkadaşlarımız ile birlikte izliyoruz.

BÜYÜK ADAM ROLLERİNİ BİR AN ÖNCE TERK ETMELİ

Adana Milletvekillerimize bireysel olarak ulaşmama rağmen sendikamın genel başkanına ulaşamamak beni ve üye arkadaşlarımı ziyadesiyle üzmüştür.
Benim sendikamın genel başkanı Levent Uslu ulaşılmaz büyük adam rollerini bir an önce terk etmeli ve üyelerinin isteklerini dikkate almalı. Sendikacılık ta bunu gerektirmektedir. “ açıklamasında bulundu.
Söğüt sözlerinin sonunda sendikamız kurucusu rahmetli Akif İnan’ın kemiklerini sızlatmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Sendikacılık görevini gereken şekilde yapmalıdır. O makamda üye arkadaşlarımızın desteğiyle oturduğunu unutmamalıdır. Şeklinde konuştu.
Kozan Haberleri - 12:29 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kozan Ortaokulu Öğrencilerinden Kütüphane Gezisi
  Kozan Ortaokulu öğrencileri, araştırma yaparken farklı kaynaklardan yararlanabilme becerisini kazanmak amacı ile Karacaoğlan Halk Kütüphanesi’ne gezi düzenledi. Kozan Ortaokulu 5/A sınıfı öğrencileri sınıf öğretmeni Satı Sarıca rehberliğinde, Karacaoğlan Halk kütüphanesi ve Kent Müzesi’ne gezi düzenlediler. Araştırma yaparken farklı kaynaklardan yararlanabilme becerisini kazanmanın önemini yerinde gözlem yapmak amacıyla düzenlenen gezide, öğrenciler kütüphane kullanım kuralları, kütüphane üyeliği, […]
 • 02
  Feke İlçe Milli Eğitim Müdüründen Örnek Davranış
  Adana’nın Feke İlçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Beydilli, Kızılay’a yaptığı sürekli kan bağışı ile iyi vatandaşlık örneği sergiliyor. Feke İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Beydilli bugüne kadar yaptığı 10 kan bağışından dolayı Feke Kızılay Temsilcisi Ecz. Murat Yılmaz tarafından Bronz Madalya ile ödüllendirildi. Recep Beydilli’nin madalya ve beratı kendisine 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Feke […]
 • 03
  Tufanbeyli’de Feci Kaza 1 Ölü
  Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde meydana gelen feci kazada 1 kişi öldü. Kaza bu gün gündüz saatlerinde ilçeye bağlı Kürebeli Yaylası’nda meydana geldi. İddiaya göre  Ali Erkmen’in (47) kullandığı traktör, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole devrilerek durabildi. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri yaptıkları kontrollerde, Ali Erkmen’in hayatını kaybettiğini belirledi. Ali […]
 • 04
  Ocak Ailesinin Acı Günü
  Kozan’ın sevilen köklü ailelerinden Ocak Ailesi fertlerinden Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Duran Ocak’ın annesi Hayriye Ocak vefat etti. Kozan merkez Cumhuriyet Mahallesinde ikamet eden, Kozan  Sancaklı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Yahya Ocak’ın yengesi Hayriye Ocak’ın cenazesi bu gün Cuma namazına müteakip Kozan mezarlığında sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenazeye aile fertlerinin yanı sıra […]
 • 05
  Adana Büyükşehir Belediyesinin İki Buçuk Yılda Yapamadığı Köprüyü Feke Belediyesi ve Köylüler 20 Günde Tamamlıyor
  Feke ilçesine bağlı Süphandere Köyü (Mahallesi)  mezarlık köprüsünün yapımı imece usulü gerçekleştiriliyor. Adana Büyükşehir Belediyesinin iki buçuk yılda yapamadığı köprüyü Feke Belediyesi ve köylüler 20 günde tamamlıyor. Adana Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan 2 şehit mezarının da bulunduğu Süphandere Mezarlık Köprüsü Feke Belediyesi ve köy sakinleri tarafından imece usulü yapılıyor. Süphandere Köyü Muhtarı Mikail Duran yaptığı […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

NAMAZ VAKİTLERİ

28.11.2021 00:55:58
 • 05:15 İmsak
 • 06:34 Güneş
 • 12:31 Öğle
 • 15:45 İkindi
 • 18:18 Akşam
 • 19:32 Yatsı