TÜRKİYE BİRİNCİSİ ALPEREN BOZKURT SON 2 AYDA YOĞUN TEMPODA ÇALIŞTIM

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Liseye Geçiş Sınavı sonuçları açıklandı. Uzun bir maratonun ardından 1 milyon 31 bin 799 sekizinci sınıf öğrencisi sınavda ter döktü. Sınava Türkiye genelinden 48 farklı ilden 193 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı. 2022 yılında 8. sınıfı başarıyla tamamlayan yaklaşık olarak 1 milyon 31 bin 799 öğrencinin ter döktüğü sınav sonuçları bu gün açıklandı. Adana’nın Kozan ilçesi Lütfiye Ali Şadi Çelik Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Alperen Bozkurt 500 tam puan alarak 48 İlden 193. Türkiye birincisinin arasına girdi.
5 çocuklu ailenin en büyüğü olan Alperen Bozkurt “Türkiye birincisi olmak güzel bir duygu, eğitimimde emeği olan herkese teşekkür ederim. Önceden çalıştıklarımın katkısını gördüm, çalışmalarımı normal olarak yaptım, sınava son 2 ay kala biraz daha fazla çalıştım. Günde 4-5 saat çalıştım. Şu an İstanbul’dan bir okula gitmeyi düşünüyorum. Hedefim Liseyi bitirip üniversiteyi yurt dışında okumak, geri döndüğümde ülkeme katkısı olacak bir birey olmak istiyorum. Hedeflerim arasında mühendislik var.”dedi.
“Sınava girecek olan arkadaşlara tavsiyem yaz aylarında çalışmalara başlasınlar, bol bol kitap okusunlar, kitap okumak düşünce şeklini, hızlı okumayı, 6-5. Sınıflarda bol bol kitap okumalarını tavsiye ediyorum.”
Anne Fatma Bozkurt “Çalışmak her şeyin başı oğlum çalıştı başardı. Allah herkese nasip etsin,
Baba Ömer Bozkurt “ oğlumuzun eğitiminde emeği olan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Oğlum bol bol kitap okuyordu, daha yolun başında, İnşallah bundan sonrada başarıları devam eder, diğer arkadaşları ve kardeşlerine de örnek olur. Hedefini kendisi belirleyecek, biz önünü açtık, nerede istiyorsa orada okutacağım, ”dedi.

Exit mobile version