Yahya Ocak Güven Tazeledi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Adana’nın Kozan ilçesinde Faaliyet gösteren ve başkanlığını Yahya Ocak’ın yaptığı S.S. Kozan Sancaklı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 2021-2022 Yılları Birleştirilmiş seçimli Olağan Genel Kurulu coşkuyla gerçekleştirildi.

Genel Kurula üyeler ve STK’lar tarafından ilgi yoğundu. Salon hınca hınç doldu.

Bu gün saat 10.00’da Kozan Ticaret Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen genel kurul toplantısı açılış ve yoklamanın ardından yapılan saygı duruşu ve akabinde okunan İstıklal Marşı ile başladı. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri 1. Bölge Başkanı Muhammet Yalçın Başkanlığında Divan Kurulu oluşturuldu. Divan Başkanı Muhammet Yalçın, Yahya Ocak ile uyum içinde çalıştıklarını, başarılı bir başkan olduğuna değindi. Divan Başkanı tarafından gündem maddelerinin okunup kabul edilmesinden sonra mevcut Başkan Yahya Ocak kısa bir konuşma yaparak toplantıya katılanlara hoş geldiniz  dedi.

Ardından genel kurula katılan Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Niyazi Göğer bir konuşma yaptı. Başkan Göğer yaptığı konuşmada, “Bankadan uzaklaşmaya başladık. Ben öyleyim. Ben de bir esnaf kardeşinizim. Borçlarımız azalmaya başladı. Gerçekten burada Halk Bankası’na, devletimize teşekkür ediyoruz.  Yahya Başkan tabii ki aynı zamanda esnaf.   Kozan da önemli hizmet veriyor. Esnafın derdinde hep başkanım. Biliyorum çünkü, zaman zaman iş yerine geldiğimizde gelen müşteriler  alışverişini yapıyorlar. Burada esnaf adına da huzurlarınızda Yahya Başkana teşekkür ediyorum. Değerli arkadaşlar tabii ki ben de esnafım. Birlik Başkanı olarak başkanların kervanına katıldık. Biz de esnaf olarak birliğimize için onay bekliyoruz. İnşallah kurulacak. Bugün de  resmi gazetede yayınlandı. Burada da kooperatif başkanlarıma söylemek istiyorum, kooperatiflerinin kıymetini bilsinler. Esnafımıza da sahip çıksınlar. Bugün Büyük şehirlerde kooperatif kurma şartı üye sayısı 3 bine çıktı. Büyükşehir’e bağlı ilçelerde ise 2 bin oldu. Yani bundan sonra esnaf kefalet kooperatifi kurması zor oldu. Onun içinde başkanlarımız bu kooperatife sahip çıkıp devletimize teşekkür ederek  kıymetini bilsinler. Kozan Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi benim önceliklerimdendir. Kozan’a, Adana’mıza, ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Sağ olun, var olun,” dedi.

4 yıldır Kozan’da başarılı bir şekilde görev yapan Halk Bankası Kozan Şube Müdürü Ahmet Veysel Alyamaç’da yaptığı konuşmada, “Atatürk, özel bankalar esnafı karlı görmez yeterli destek olmazlar diye Halk Bankasını kurdu. Her zaman esnaf sıkıştığında bir kapısı olsun  istedi. Halk Bankası yaklaşık 70 yıldır esnaflara destek veriyor. Şunu da bilin Türkiye’nin esnafa en çok kredi kullandıran şubesi Kozan Şubesi. Biz 7 tane kooperatife hizmet veriyoruz. Kredi büyüklüğümüz 1 milyonun üzerinde. Diğer banka çalışanları 6-7 de evlerinde olurken biz geç saatlere kadar çalışıyoruz. Yahya Başkan da esnafını düşünen uyum içinde çalıştığımız bir başkan,” dedi.

Konuşmaların ardından S.S. Kozan Sancaklı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yahya Ocak tarafından Halk Bankası Kozan Şube Müdürü Ahmet Veysel Alyamaç ve Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Niyazi Göğer’e kooperatife desteklerinden dolayı plaket takdim edildi.

Divan Başkanı Muhammet Yalçın gündem maddelerini tek tek okuyarak oylamaya sundu. Tüm maddeler oy birliği ile kabul edildi. Seçime ise tek liste ile gidildi. Mevcut Başkan Yahya Ocak başkanlığında yönetim kurulu 5 asil 5 yedek üye, denetim kurulu ise 2 asil 2 yedek üyeden oluştu. Yapılan oylamada Başkan Yahya Ocak güven tazeleyerek yeniden S.S. Kozan Sancaklı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı seçildi.

Genel Kurul, Başkan Yahya Ocak ve Yönetiminin tebrikleri kabulü, toplu fotoğraf çekimi ve ikramlarla sona erdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yahya Ocak Güven Tazeledi


Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Kozan Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!