16° Açık
 • EURO
 • DOLAR

MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı Çok Sert Konuştu Sen Kimsin De Kargaşa Çıkar Diyorsun

Kozan Haberleri - Temmuz 25, 2019 3:22 pm A A


31 Mart yerel seçimlerinde 32000 civarında bir oy alarak Kozan Belediye başkanlığını kazanan, ancak memnu haklarının alınmadığı gerekçesiyle, Belediye Başkanlığı seçimlerde 2. Gelen Saadet partisi Kozan Belediye başkan adayı Kazım Özgan’a verilen, Milliyetçi Hareket Partisi Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı Kozan Ülkü Ocaklarında Belediyeden çıkarılan işçilerle düzenlenen toplantıda Saadet Partisi Kozan İlçe Başkanı Muammer Özçelik’i hedef alarak konuştu.

YSK’ NIN KARARINA SAYGI DUYDUK

Konuşmasında  Saadet Partisi Kozan ilçe başkanını hedef alan Atlı: “Ben bunların zihniyetini sizlerle paylaşmak istiyorum. Saadet Partisi Kozan ilçe başkanının 19 Temmuzda sosyal medya üzerinden vermiş olduğu beyanatını sizlere okuyayım ve birlikte değerlendirelim. Saadet parti ilçe Başkanı Şöyle diyor. Üç aydır Kozan Belediye başkanlığı seçimi konuşuluyor ve yazılıyor, başkanlık hakkımızdı çok oy aldık diyorlar. Hak zamanı geçti eski bir söz var halk değirmende aranır.” Paylaşımına, “ Evet çok oy aldık ve bizim hakkımızdı ve YSK’nın böyle bir kararı var biz saygı duyduk ve sustuk hiç bir açıklama yapmadık. Hak değirmende aranır diyor”.  “seçim olmuş, YSK başkanlığı Saadet partimizin başkanına Kazım Özgan bey’e 2. parti olarak verilmiştir diyor. Şimdi o kadar talihsiz açıklamalar ki o kadar üzücü açıklamalar ki,  hak değirmende aranır diyor yani bir mahalle ağzıyla konuşuyor bu adam bir ilçe başkanı sıfatıyla ve ilçe başkanına yakışacak şekilde konuşmuyor. Eğer ki bizim bir hak aramamız gerekirse öyle bir mücadeleye girersek değirmende mi aranır başka yerde mi aranır bunu ona net bir şekilde gösteririz.” Dedi.


SAADET PARTİSİ KOZAN İLÇE BAŞKANI HADDİNİ AŞIYOR

Saadet Partisi Kozan İlçe başkanının paylaşımlarına değinen Atlı: “Kozan İlçe Başkanı böyle haddini aşan saygısızca açıklamalarının da  onu tenzih ediyorum. Bu hiç yakışmıyor yine diyor ki şeriatın kestiği parmak acımaz diyor. Hatırlarsanız seçim bitti Yüksek Seçim Kurulu’na kadar gitti ve biz geldik Yüksek seçim kurulu 2. partiye verilmesi yönünde bir karar verdi. Biz partimizin balkon konuşmasında çıktık ve dedik ki şeriatın kestiği parmak acımaz dedim. Devlet böyle bir karar verdiyse biz bu karara saygı duyarız.  Saadet Partisi Kozan ilçe başkanı diyor ki kararına uyulmazsa kargaşa olur diyor.  Burada devleti mi tehdit ediyor bizi mi tehdit ediyor bunu bilmiyoruz. Terör partisinin, teröristlerin siyasi temsilcisi gibi bir açıklama yapıyorsun, sen kimsin ki kargaşa olacak Kozan da Saadet partisi’nin  800-1000 tane oyu var. Kozan 130 bin nüfuslu bir yer sen nesin sen kim sin ki kargaşa oluşturuyorsun, kimle kargaşa oluşturuyorsun. Ben bu açıklamayı talihsiz olarak buluyorum. Sen devletin en önemli biriminde güvenlik güçlerimize polis teşkilatında görev yapmış oradan emekli olmuş bir insansın. Hadi çıkart kargaşayı biz hep buradayız. Yüreğin atıyorsa gel çıkart kargaşayı. Bu tamamen ihanet içinde, tamamen gaflet içinde tamamen yanlış içinde. Bu resmen bizi tehdit ediyor ya da devlete diyor ki devletin karar mercilerle diyor ki siz farklı bir karar verirseniz burada kargaşa çıkartırız diyor. Hatta bize diyor ki oturun oturduğunuz yerde yoksa kargaşa çıkartırız diyor.”  Atlı şöyle devam etti. “Biz hak arama yaparken tamamen kanuni zeminler üzerinde hakkımızı arıyoruz. Farklı bir yöntemle zaten bir hak aramak gibi hakkımız yok olamazda. Biz bunun sözlerine ve tahriklerine kapılmayız, ciddiye de almayız. İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’na mazbata verildi geri alındı kanunsuzluk yapmadı buna uydu siz Ekrem İmamoğlu gibi kanuna uyun verilen karara sesinizi çıkartmayın diyor.”

Yine diyor ki MHP Kozan ilçe başkanı da buna saygı göstermelidir, bu sonuca saygı göstermelidir diyor ya. Saygısız adam biz zaten saygı gösterdik, biz çıktık açıklamamız da da dedik  Yüksek seçim Kurulu’nun kararına saygı duyuyoruz dedik yapacak bir şey yok. YSK böyle bir karar verdiyse bizim de saygı duymaktan başka yapabileceğimiz hiçbir şey yok dedik.”

SAADET PARTİSİ İLÇE BAŞKANI TERÖRİST AĞZIYLA KONUŞUYOR

“Sizleri bilgi sahibi etmek istiyorum basın aracıyla da Kozanlı hemşerilerimizi bilgi sahibi etmek istiyorum bu talihsiz açıklamaları bu talihsiz zihniyeti Kozan’da görsün diye bunu okuma gereği duydum.  Yoksa ben bunu çok ciddiye de almadım yani benim muhatabım da değil olamaz da zaten o çapta bir adam da değil o çapta bir insan olsaydı sen bir siyasi partinin ilçe başkanı bunlar açıklamaz yoksa kargaşa çıkar ne demek ya resmen bir terörist ağzı kullanıyorsun sen ya.
Sizi biz tanıyoruz sizin yapınızı zihniyetinizi hepsini biliyoruz,  sizin zihniyetiniz bozuk. gördük son seçimde her şeyi net bir şekilde kendinizi ortaya koydunuz. Türkiye’nin çok önemli yerlerinde aday çıkarmayıp PKK’yı desteklediniz aday çıkarmadınız.”

BU GÜNE KADAR KİMSEYE HANGİ PARTİLİSİN DEMEDİM
“Kozan Belediye Başkan Adaylığı öncesinde 4 yılı aşkın ilçe başkanlığı görevinde bulundum yüzlerce insan benden talepte bulundu.  Allah şahit buna muhtarlarımız da şahit, bir Allah kuluna siz hangi partilisiniz demedim, sormadım neden sormadım, çünkü bura benim memleketim, çünkü bu insanlarda benim memleketimin insanı görüşü ne olursa olsun.
Adana Büyükşehir Belediyesinde çalışan eskiden kalma farklı farklı partiden insanlar vardı ve biz bu insanları korumaya aldık, neden aldık çalışıyor. Cumhuriyet Halk parti arkadaşlarımız da vardı orada çalışan ve bizzat onları ben korudum neden korudum çalışıyorlardı ki aldıkları maaşın hakkını veriyorlardı. Büyükşehir Belediye Başkanına da buradan bir mesaj gönderiyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bazı yöneticileri çalışan arkadaşlarımızı bu Nihat’ın adamı çıkar, bu MHP’li bunlar, Bu ak Parti’nin adamı çıkar ya biz yapmadık böyle bir şey,  bankamatikçi diye tabir edilenlere bir şey demiyoruz. Ama gerçekten emeği ile çalışan insanları ekmeğinden ediyorsunuz, mağdur ediyorsunuz, böyle bir yaklaşım olur mu ya. Niye insanlarımıza şu partilisin bu partilisin diyerek işten çıkartıyorsunuz.”

SİZİN KANINIZI TAHLİL ETTİRMEK LAZIM
“Şimdi geliyorum Kozan Belediye Başkanına seçim sahalarında bankamatikçinin dışında şekilde hiçbir işçiye emekçiye dokunmayacağım dedin mi? şu ana kadar 274 insan çıkartın 274 insan içerisinde kaç tane bankamatik çıktı vardı. Herhalde 20 – 50  diyelim öyle mi bunun hepsi bankamatikçi değildi. Şurada çalışanları biliyorum ben, sabah işine gelir görevini tamamıyla yerine getiren işinde gücünde olan, zaman zaman işimi bitireyim diye bir iki saat daha çalışan arkadaşlarımızı tanıyorum. Siz söz veriyorsunuz seçim sahalarında ve tutmuyorsunuz sözünüzü. Adamlık mı bu insanlık mı bu tekrar bu milletin huzuruna nasıl çıkacaksınız. işçi kardeşlerimizin çıkışını sigorta çıkışını yapıyorlar 10 gün sonra sms geliyor, iş çıkışınız gerçekleştirilmiştir diye. Nasıl bir vicdansızsınız, işsizlik maaşı başvurusu için zaman dolmuş oluyor bu insanlar işsizlik maaşı alamıyorlar.  Bu kadar vicdansızlık olmaz bunlar Tükiye Cumhuriyeti vatandaşları, bunlar Yahudi, Ermeni, Yunan felan değil. Demek ki sizin kanınızda bir şeyler var, sizin kanınızı sorgulamak gerekiyor. Sizin kanınızı sorgulamak lazım. Utanmıyormusunuz yuvası yıkılan bir sürü insan var, Kredi kullanmış, eşya almış, eksiğini tamamlamış gerek ev kredisi çekmiş gerek otomobil, darmadağın olmuş yıkılan onlarca aileler var ve bu daha arkası da gelecek bunların vebali boğacak sizi ne yapacaksınız. Bir gün bunlar size çıkacak sokakta ve orada bir yerde cenazede düğünde bir merasimde halkın içinde hakkını sizden alacaklar soracaklar size, bu pervasızlığa bir son verin.

Köpeksiz köyde değneksiz geziyorsunuz. Utanır insan ya verdiği söze bak yaptığına bak haber gönderdim dedim ki kendisine Kozanın problemleri ile ilgili buyursun siyasi güç verelim siyasi destek verelim dedim.

Ama amaç hile hurda, yandaşlarının hangisine bilboardları veririm, fırını kime veririm, öbür tarafı kime veririm. Basına da yanlış bilgi ver  yeni şirketler kur  Cumhur ittifakı işçi haklarını engelliyor böyle de. Bütün hepsini geçtim madem ki sen işçi haklarını koruyorsun çıkarmasaydın çalışan işçileri. Korusaydın ya ”dedi.

MHP Adana Kadın Kolları Başkanı Alev Ataş Söz alarak

“MHP Adana il binasında MYK üyesi Avukat Uğur Öztürk yönetiminde hukuk ordusu kuruldu. İl binasında 4. Katta gidip başvuran arkadaşlarımız var içinizde, hepinizin işten çıkış kodları farklı mesela kimi A kimi B kimi C  bunlar bilerek yapılmış yani kimine tazminat ödeyelim kimine ödemeyelim, biz ilde bunları takip çok sıkı bir şekilde takip ediyoruz.” Dedi.

Kozan Haberleri - 3:22 pm A A
BENZER HABERLER
YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Feke’de Feci Kaza 1 Ölü
  Adana’nın Feke ilçesinde meydana gelen trafik kazasında yaklaşık 80 metrelik uçurumdan dere yatağına düşen 01 D 9075 plakalı aracın sürücüsü hayatını kaybetti. Direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü Mustafa Tüfekli (47) hayatını kaybetti. Olay ilçeye bağlı Tenkerli mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre Toroslar elektrik çalışanı olan Tüfekli sabah saatlerinde Feke istikametinden Tenkerli istikametine seyir halindeyken aracın direksiyon […]
 • 02
  Kozan’da Trafik Kazası 1 Ölü 3 Yaralı
  İlçemiz Kozan’da meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü 3 kişi yaralandı. Kaza Adana Kozan yolu sanayi sitesi civarında meydana geldi. İddiaya göre Kahramanmaraştan Kozan’a aile ziyaretine gelen Emrah Köstü (45) yönetimindeki 01 rt 247 plakalı otomobil park halindeyken arkadan, Adem Aköz yönetimindeki 01 AIN 290 plakalı midibüs çarptı. Çarpmanın etkisiyle midibüs Köstü yu yaklaşık […]
 • 03
  İmamoğlu’nda 14 Yaşındaki Çocuk Boğuldu
  Havalar ısındı, Serinlemek için sulama kanalına giren 14 yaşındaki çocuk boğuldu. Adana’nın İmamoğlu ilçesinde dün serinlemek için sulama kanalına giren Enes Necip Gürlekoğlu  akıntıya kapılarak boğuldu. Edindiğimiz bilgililere göre, dün akşam saatlerinde ilçeye bağlı Sevinçli Mahallesi’nde arkadaşları ile serinlemek için sulama kanalına giren 14 yaşındaki Enes Necip Gürlekoğlu, akıntıya kapılıp, gözden kayboldu. Çevredekilerin ihbarı üzerine […]
 • 04
  Kozanda Yalnız Yaşayan Kadın Evinin Yanında Ölü Bulundu
  Adana’nın Kozan ilçesinde yolda yürürken düşen yaşlı kadın hayatını kaybetti. Olay ilçeye bağlı Çanaklı Mahallesi Çanaklı Caddesi Samyeli sokak üzerinde meydana geldi. Edindiğimiz bilgilere göre evinde yalnız yaşayan Ayşe Karkur (90) evinin önünde yürüyüş yaparken düşerek hayatını kaybetti. Yerde yattığını gören komşuları durumu 112 acil servis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları incelemede […]
 • 05
  Kozan’daki Trafik Kazasında Ağır Yaralanan Vatandaş Öldü
  Adana’nın Kozan ilçesinde Salı Günü meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan vatandaş hayatını kaybetti. Kaza Kozan Adana yolu sanayi sitesi civarında Salı günü 14:30 saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre Cumali Değirmenci (56) yönetimindeki 01 AEK 049 plakalı şarjlı ve sepetli moped Kozan istikametine geri dönüş yapmak istediği esnada arkadan gelen ve İmamoğlu istikametine seyir halinde […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

NAMAZ VAKİTLERİ

26.05.2022 16:42:45
 • 05:15 İmsak
 • 06:34 Güneş
 • 12:31 Öğle
 • 15:45 İkindi
 • 18:18 Akşam
 • 19:32 Yatsı