Kapat !
Mimar Kazım Özgan İlk Mitingini Düzenledi Kozanlı Akın Etti - Kozan Son Dakika Haberleri
18° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Mimar Kazım Özgan İlk Mitingini Düzenledi Kozanlı Akın Etti

Kozan Haberleri - Mart 19, 2019 10:50 am A A


Saadet Partisi Kozan Belediye Başkan Adayı Mimar Kazım Özgan’ın İlk mitingine binlerce vatandaş akın etti.

Tufanpasa  Mahallesi Orçan Hüseyin Caddesi üzerinde gerçekleşen miting Saygı Duruşu İstiklal Marşı’nın okunması ve 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü dolayısıyla yapılan dua sonrasında meclis üyelerinin tanıtımı yapıldı.

“Başkan Özgan” sloganlarıyla kürüye gelen Saadet Partisi Kozan Belediye Başkan Adayı Mimar Kazım Özgan; “Bugün işinizi bıraktınız zamanınızı buraya ayırarak geldiniz hepinizden Allah razı olsun. Bugün tarihi bir anda beraberiz. Sizlerle, gençlerle, bacılarımla, kardeşlerimle gurur duyuyorum. Kozan ile gurur duyuyorum.” Dedi.

“KOZAN BEŞ YILDIR HALA DEĞİŞMEMİŞ”
Kendi döneminden sonraki beş yıllık süre içerisinde Kozan’ın hala değişmediğini ve ilçeye önemli bir proje kazandırılmadığını kaydeden Özgan; “1999 yılında ilk defa Fazilet Partisi ile siyasi yolculuğum başladı. 2004 yılında aday oldum ve seçildim. 10 yıl Kozan’ımızda sizlerle beraber birçok önemli hizmete imza attık. Bu caddede bile imzamız var hiçbir değişim olmamış, bulunduğumuz bu yolu açtık ama beş yıl sonra da değişmemiş hala aynı hatta yolda çukurlardan geçilmiyor. Ben polis müdürü değilim, poliste değilim, ben 32 yıllık mimarım. Antalya Belek’te onlarca projem var. 20 yılım Sivas Belediyesi’nde geçti. Harita Müdürlüğü, Başkan Yardımcılığı yaptım. Yani ben hem bunun okulundan geldim hem de belediyeciyim. Bunlara beş yıl belediyeyi teslim ettim, ancak Kozan çukurlardan ağlıyor, parklarımız ağlıyor, dükkanları sel ve su basmış. Güneri Caddesine gidiyorum, Sırkıntı Caddesi’ne gidiyorum her taraf çukurlarla dolu. Palmiye caddesi de öyle. Siz beş yıl boyunca ne yaptınız acaba?” diye konuştu.

“KOZAN KALEMİZİ TURİZME KAZANDIRDIK”
2004-2014 belediye başkanlığı döneminde ilçeye kazandırdığı hizmetlere değinen Başkan Adayı Özgan; “Kozan Kalesi’ni biliyorsunuz 2004 öncesi oraya gidilemezdi ve çıkılamazdı. Nereden bir satırcı ve hapçı gelecek bilemezdiniz o yüzden aile gidemezdi. Kale şimdi misafirlerin ağırlandığı, gelin ve damatların düğün fotoğraflarını çektirdiği Bir Zamanlar Kozan gibi dizlerin çekildiği bir mekan halini aldı. Türkiye de kale mi yoktu? Ama bizim kalemiz tercih ediliyor. Geçen hafta İstanbul’dan Kozan Kalesi’ni görmeye gelmişler. İşte tecrübe ve ehliyet. Deneyim demek bu demek.” Dedi.

“MEGA PROJELER NEREDE? BORU DİYORDUN HANİ BORU NEREDE?”
2014 yerel seçimlerinde halkın duyguları ile oynandığını ve seçimin çalındığını kaydeden Özgan; “İçme suyu hattı değişecek diyorlardı. Hani değişti mi? Su içmeyin dedi, hala içilmiyor mu? aynı su. Hani nerede o mega projeler bana bir tanesini gösterir misin? Ama bir tane mega projesi var onu söyleyeyim hastane kavşağında bir hayrat vardı Duran Korkut’a ait. Namı değer kamyoncu koca Duran Amca’nın hayratı vardı orada. Dedi ki ben hastane kavşağına bir hayrat yapacağım dedi. Orada onun ismi vardı. Orada park ve hayrat su vardı. İnsanlar orada minibüs beklerken dinleniyorlardı ama şimdi orada çirkin bir çardak var. Mülteci kampı gibi bir çardak. Çorbacı ve çaycı diyor orası bir hayrattı biliyor musunuz? Peki Musa Bey sen Kozan’ın malını kime veriyorsun? Halbuki insanlar orada soluklanıp dinleniyorlardı bunu insanlara çok mu gördünüz? Onların mega projesi yapılan parkı bozmak.” Şeklinde konuştu.

“BİZİM YAPTIĞIMIZ YERLERİ BİRİLERİNE PEŞKEŞ ÇEKMİŞLER”

Kozan’daki hizmetlerini anlatan Başkan Adayı Özgan; “Muhsin Yazıcaıoğlu Parkı bizim eserimiz. Türkiye’de Muhsin Yazıcıoğlu’nun ilk ismini verdiği park biziz Kozan Belediyesi. Orayı da birilerine vermişler kocaman kafeler olmuş. Orada da çeşme vardı savruk suyu o su da akmıyor artık. Eskiden Kozan’da bir tane bile tuvalet yokken biz şehrin muhtelif noktalarına bay bayan tuvaletler yaptırdık hatta kalede bile vardı. Biz Muhsin Yazıcıoğlu’nun sözlerini taşa kazıdık, elli sene de olsa silemezler bizim eserlerimizi.” Dedi.
“HEMŞERİLERİMİN ISRARI ÜZERİNE ADAY OLDUM”
Kozanlı hemşerilerinin 2014 yılında Musa Öztürk’e vermiş oldukları oylardan pişmanlık duyduklarını ve bir çok hemşerisinin kendisini yeniden başkan olarak görmek istediğini, ilçenin yeniden hizmetlerle buluşmasını temenni ettiklerini belirten ve vatandaşın ısrarı üzerine yeniden aday olduğunu kaydeden Mimar Kazım Özgan; “Ben köylü çocuğuyum. Annem ve babam rahmetli Tavşantepe’de otururlardı. Ben çok amelelik yaptım ve portakal toplamaya gittim. Kozan’da sizlerin desteği ile on yıl belediye başkanlığı yaptım ve beş yılda onların yaptığı başkanlık dönemini şöyle bir izledim. 1 Haziran seçimlerinde Kozan’da tüm esnaf ve vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ettim. Hatta 30 Kasım’da da referandumda da gezdim. İlk Cumhurbaşkanlığı seçiminde geldim. Hatta biliyorsunuz Ekmeleddin İhsanoğlu’nun arkasında MHP ve CHP vardı biliyorsunuz. Sonra en son seçimde 24 Haziran’da güzel memleketime geldim. Bu ziyaretlerimde insanlar hep bana şunu söylediler; “Başkanım biz pişmanız, gel ve yeniden tekrar aday ol lütfen rica ediyoruz” dediler. Bende bunun üzerine üzedimde vebal kalmasın dedim ve AK Parti’den Kozan Belediye Başkan Aday Adayı oldum. Ancak ne oldu birden ittifak oldu. Birileri paraşüt ile buraya aday gönderdi. Ancak dedim ya Ekmeleddin de de ittifak vardı. Hatta DSP, MHP ve Anap ittifakları da vardı geçmişte. Bu tür ittifaklar olalibilr ancak on beş aday adayını oradan oraya koşturup hepsinin elinden bu hakkı almak bir garip geldi bana. Sonra bahçeli bey dediğim gibi paraşütle aday gönderdi ben bunu istiyorum bunu seçeceksiniz dedi. Yok öyle şey milletin iradesine ipotek konulabilir mi? Bugün hiç kimseden korkmadan, kimseden çekinmeden, baskıya boyun eymeden buradasınız. Asıl deli kanlıda, cesurda sizlersiniz. Biz sizlerle beraber Allah’tan başka kimseden çekinir miyiz? Allah’tan başka kimse bana boyun eğdiremez. Kozan’ın bir beş yılı gitti bir beş yılının daha gitmesine izin vermeyeceğiz. Kardeşlik, dostluk budur, dava budur, beka budur  işte” diye konuştu.
“YARIM KALAN HİZMETLERİMİZİ TAMAMLAYACAĞIZ”
2014 yılı yerel seçimlerinden sonra Kozan’a bir çivi bile çakılmadığını hatta kendilerinin döneminde yarım kalan hizmetlerin öyle bırakıldığını belirten ve yarım kalan hizmetlerini halkın desteği ile tamamlayacağını ifade eden Özgan; “Yaverin Konağı , Yapıcılar Konağı, Atatürk Parkı, Kozan Kalesinin son hali yoktu şimdi var. İnşallah tarihi projelerimizi bitireceğiz. Kalenin surlarının restorasyonunu tamamlayacağız. Kalemize yirmi yataklı 300 kişilik restoran ve otel kazandıracağız. Kozan Kalemize çıkacak bir de teleferik yapacağız ve böylece ilçemizdeki turizmin canlanmasına önemli katkıda bulunacağız. Biz bu hizmetleri hükümetten almış oluduğumuz paralarla değil sizlerin emlak vergilerinden ayrılan fondaki paralarla yapıyoruz. O para valilikte bir fonda birikiyor o paralar sadece kültür varlıklarına verilebiliyor. Proje yapıyoruz istiyoruz ve veriyorlar. Hatta dönemin valisi geldi Yaverin Konağını gördü İlhan Atış Bey gerçekten seni tebrik ediyorum dedi. Yani şunu demek istiyorum hükümetin partisiden olup olmamanın bir önemi yok yeter ki siz proje üretin. Kale projesi ilk yapacağım projelerden birisi olacak. Bakın bugün Yaverin Konağında nasıl yüz kişi çalışıyorsa, Dağılcakta nasıl yüz kişi çalışıyorsa kaleye yapılacak olan projelerde de en az yüz elli hemşerimize iş imkanı sağlayacağız. Kalemize kaktüs gibi kafe yapacağız Adana’daki elit mekanlar gibi. Sonra kalemize bir film platosu yapacağız. Kalemize bir de tarihi eserler müzesi ve otel yapacağız. Zaten otel projesi hazır ve anıtlar kurulundan geçmişti. Çay bahçesi de olacak. Sonra insanları buraya çıkarmak için teleferik yapacağız. Mahmutlu Mahallemize istasyon yapacağız ve istasyon orada olacak. Bu ne demek turizm demek turizm de iş aş ve ekmek demek” dedi.
“KOZAN’I TURİZMİN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ”
Kozan’da turizmi canlandıracağını ifade eden Mimar Kazım Özgan; “Göller yaylasıda kış turizmi, Tapanda ve Anavarza da paraşüt, tarihi mekanların restorasyonu, barajda tekne turu bu turizm paketini gelir gelmez hayata geçireceğiz. Mesela bizim zeytin yağımız var ama marka değil. Nasıl binboğa ve anavarza gibi bal markamız varsa zeytinyağımızı da marka haline getireceğiz. Bucak’ta turunç reçeli yapılıyor, nar eşkisi, hurma kurusu gibi ürünlerimizi markalaştıracağız. Tapan bıçağımızı marka haline getireceğiz. Biz nasıl geçmişte ulusal kanallarda, İstanbul Taksim’de Emit Turizm Fuarında Kozan’ımızın yerel ve yöresel değerlerini tanıttıysam aynı şekilde ilçemizin tanıtımına devam edeceğim. Kozan için her yere yorulmadan koşacağım. Kozan’da şuan tek havuz var bay bayan istediği saatte gidemiyor ama biz Kozan’a bir akua park yapacağız.Bakın geçen seçimde ben demiştim kazara seçim giderse mezbahane düğün salonu gider dedim birisi aldı ve gitti. Emin olun fakir çocuklarımıza ücretsiz  düğün yapıyorduk ama inşallah biz yeni bir düğün salonu yapacağız memletimize garibanlara yine düşük ücretle ve fakirlere ücretsiz düğün yapacağız. Biz öyle palavra söz söylemeyiz. Bizim sözümüz senettir inşallah onlar gibi değil. Yine Atatürk Parkı’nın devamını yapacağız.”şeklide ifade etti.
“Köprüyü biz değil karayolları yaptı”
Kozan halkına verdiği sözleri yerine getirmeyen mevcut yerel yönetici ve yandaşlarının yalan beyanlarla köprü üzerinden siyaset yaptıklarını ve o dönem karayolları tarafından tadilatı yapılan köprü inşaatının kendisinin üzerine atıldığını kaydeden Özgan; “Bu arada köprüyü yapan Kazım Özgan dediler o köprüyü yapan karayolları yapmıştı. Mülkiyeti karayollarına aitti o köprünün ama bize yıkmaya çalıştılar. O köprü kimin olursa olsun yapmazlarsarsa o köprünün yanına yaptığımız yolun devamını açacağım ve oradaki virajı kaldıracağım.” Dedi.

“KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ YAPMAYACAĞIM”
Kentsel dönüşüm projesini iptal ettiğini belirten ve halkın istemediği bir karara asla imza atmayacağını ifade eden Özgan; “Kentsel dönüşüm diyorlardı ya artık bütçede sorun var, tasarrufa gidiyor hükümet. Kentsel dönüşüme asla girmeyeceğim. Kentsel dönüşüm tarih oldu ben yapmayacağım. Halkımın istemediği hiçbir şeyin yanında olmam. Vatandaşımın razı olmadığı şeyde bende olmam. Birde biliyorsunuz taziyeler vatandaşlarımızın en acı günüdür. Biz daha önce ilçemize cenaze çadırları kurmuştuk hatta büyükşehir belediyesi bile bizden örnek almıştı ve taziye çadırları kurmaya başlamıştı kısmet olursa inşallah mobil taziye evlerini ilçemize kazandıracağız. İçinde kliması olan.”dedi.
“AĞLIBOĞAZ’IN İMARINI İKİ AYDA AÇACAĞIM”
İmar noktasında mevcut yerel yönetimin beceriksiz politikaları yüzünden ilçenin iki yıl boyunca imarının kapandığını ve çok sayıda inşaat sektöründen ekmek yiyen insanların ekmeğiden olduğunu kaydeden Özgan; “Biz on yıl belediye başkanlığı yaptık imar bir gün bile kapanmadı ama bunlar ilkokul mezunu birini getirmişler imardan sorumlu başkan yardımcısı yapmışlar Kozan’ın tabiki imarı iki yıl kapanır. İmarın kapanması demek inşaatlarda çalışan kalıp işçilerinin, inşaattan ekmek yiyen boyacı, duvarcı, amele , parkeci bununla beraber yeni ev alan insanlar yeni eşyalarda alıyorlar yeni evlerinin içine. Şimdi sen imarı durdurursan ne olur? Bu insanları iki yıl mahfettiler. Musa bey bu millet böyle bir şeyi hak ediyor muydu? Ağlıboğaz’ın imarı kapalı şuanda gelir gelmez iki ayda Ağlıboğaz’ın imarını açacağım .” Dedi.
“BUNLARIN İŞİ GÜCÜ PALAVRA SİYASETİ”

Kendisi hakkında geçmişte olduğu gibi hala asılsız dedikodular üretildiğini belirten Özgan; “Adamlar çıldırmış gibi Kazım Özgan’a saldırıyorlar yani palavra üstüne palavra atıyorlar. 2014 yerel seçimini bizden çalmışlardı. Gelmişler eve yahu çocuğunuz var mı var, tc yazın ve bir de sabıka kaydı alın işe alacağız demişler. Zannetmeyin ki bir iki üç değil yirmi binden fazla gence iş sözü vermişler. O gençler bu yalanları gördükleri için şuanda Kazım abilerini destekliyorlar biliyor musunuz? Normalde tatlı suda tekne bulundurmak yasak ama biz yolunu bulduk ve ilk defa tatlı suda tekne turunu alan belediye biz olduk. Teknemiz bir şekilde kontak mı daha farlı bir sebepten mi bilmiyorum yandı ama tutmuşlar orada güya ben alem yapmışım da hanımım o tekneyi yaktırmış. Yahu bir insana böyle bir iftira atılır mı? Benim kimsenin özel hayatı hakkında asılsız iftiralar attığımı hiç duydunuz mu? Bunlarda ahlak, aile, manevi değer bile kalmamış. Güya ben MHP’nin dört adayını çıkarmışım yahu onlar adam gibi adam tamam mı? Dünyaları versen kendilerini satmazlar biliyor musun? Güya ben onlara 200 milyar para teklif etmişmi benim 20 milyar bile param yok. Hadi Musa bey isim bile verdin ispat et, ispat etmezsen müfterisin.” Diye kaydetti.
Özgan konuşmalarının sonunda mitinge katılan tüm hemşehrilerine teşekkür etti.

Kozan Haberleri - 10:50 am A A
BENZER HABERLER
YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kozanda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı
  Adana’nın Kozan ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı. Kozan Beyazay Derneği tarafından organize edilen kutlama programına Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Belediye Başkan yardımcısı Faruk Sönmez, Kozan İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Büyükatak, Kozan İlçe Jandarma Komutanı Nuh Anacık, Ak Parti Kozan İlçe Başkanı Yusuf Bilgili, BBP Kozan İlçe Başkanı Gürdal Topal, Memleket Partisi Kozan […]
 • 02
  Fabregas Kafe ve Restoran’dan Özel Öğrencilere Özel Kahvaltı
  Adana’nın Kozan ilçesinde faaliyet gösteren Fabregas Kafe İşletme müdürü Erkan Beyazkaya tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Kozan’da özel eğitim gören öğrencilere yönelik ‘Özel Kahvaltı’ programı düzenlendi. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Gazi Keleş, şube müdürleri, Kozan Gazi ilkokulu ortaokulu müdürü Serdal KARA ve idarecileri öğretmenleri ve özel öğrenciler katıldı. Özel öğrencilere düzenlenen […]
 • 03
  Kozanda Daha Önce Alkolden Ehliyetine El Konulan Sürücü Kaza Yaptı 1 Yaralı
  Adana’nın Kozan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı. Kaza Kozan Feke karayolu Sırelif mevkiinde meydana geldi. İddiaya göre Ağlıboğaz Mahallesi 12083 sokaktan gelip Kozan istikametine dönen Nurettin Bozer yönetimindeki 80 HJ 507 plakalı pikap ile karşı yönden gelen Erhan Özbek yönetimindeki 33 AHY 453 plakalı otomobilin çarpışması sonucunda meydana gelen kazada araç sürücülerinden […]
 • 04
  Neslihan Boyraz Eczanesi Açıldı
  Kozan’ın 54. Eczanesi olan Neslihan Boyraz Eczanesi Açıldı. Mersin Üniversitesi Eczacılık Bölümünden 2021 yılında mezun olan Neslihan Boyraz kendi adını ve soyadını verdiği Neslihan Boyraz Eczanesi Fehmi Özel Türkay Caddesinde 4 No’lu Sağlık Ocağı karşısında yoğun bir katılımla açıldı. Açılışa, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, CHP Kozan İlçe Başkanı Bünyamin Sedefoğlu, Gelecek Partisi Adana Milletvekili […]
 • 05
  Feke’de Kamyon Kaza Yaptı Yolcu Camdan Fırladı 2 Yaralı
  Adana’nın Feke ilçesinde freni boşalan kamyon yol kenarındaki kayaya vurdu 2 kişi yaralandı. Kaza dün gece saatlerinde Kozan Feke Yolu Feke barajı mevkiinde meydana geldi. İddiaya göre Freni Boşalan Ayhan Girgin (44) yönetimindeki 38 AL 524 plakalı sebze yüklü kamyon sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucunda yol kenarında bulunan kayaya çarparak durabildi. Kamyon sürücüsü Ayhan Girgin […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

NAMAZ VAKİTLERİ

03.12.2022 17:32:27
 • 05:15 İmsak
 • 06:34 Güneş
 • 12:31 Öğle
 • 15:45 İkindi
 • 18:18 Akşam
 • 19:32 Yatsı